بسته بندی و حمل تلویزیون برای اسباب کشی

در هنگام اسباب‌کشی، مهم است که وسایل‌تان را ایمن بسته بندی نمایید. تلویزیون شما وسیله‌ای است که به دلیل حساسیت و شکنندگی نیاز به توجه ویژه‌ای دارد. نیاز است که آن را به روش مناسبی آماده نمایید و برای محافظت از آن از مواد مناسبی نظیر مقوا و بالشتک استفاده کنید. با کمی دقت، تلویزیون شما می‌تواند به سلامت به خانه‌ی جدیداش منتقل گردد.

آماده سازی تلویزیون برای بسته بندی

آماده کردن تلویزیون برای بسته بندی

تمام لوازم جانبی و سیم‌ها را جدا کنید. زمانی که تلویزیون‌تان را برای بسته بندی آماده می‌کنید باید ابتدا تلویزیون را از برق جدا کرده و سیم برق را نیز در صورت امکان از تلویزیون جدا کنید. سپس سیم‌هایی که لوازم جانبی دیگر نظیر دستگاه‌های پخش یا دی وی دی پلیر ها را متصل کرده اند جدا کنید. آن‌ها را به صورت حلقه جمع کنید و با یک طناب یا ربان به هم ببندید.

تلوزیون را تمیز کنید
تلوزیون را تمیز کنید

تلویزیون را با پارچه میکروفیبر تمیز نمایید.

قبل از بسته بندی تلویزیون زمان لازم برای تمیز کردن آن از گرد و خاک و خاشاک را صرف نمایید. این امر نه تنها باعث می‌شود خودتان در هنگام انتقال تلویزیون تمیز بمانید بلکه خاک و لکه های باقی مانده بر روی صفحه‌ی تلویزیون می‌تواند باعث خراش در هنگام اسباب کشی شوند.

تلویزیون را از دیوار جدا کنید و پایین بیاورید

تلویزیون را از دیوار جدا و پایین بیاورید.

اگر تلویزیون‌تان بر روی دیوار متصل شده است، باید پایین آورده شود. معمولا ابتدا تلویزیون را از قلاب جدا می‌کنید و سپس قاب را از دیوار جدا می‌نمایید. اگر در مورد نحوه‌ی جدا  کردن تلویزیون مطمئن نیستید، به دستور‌العمل مربوط به قلاب متصل کننده نگاه کنید.

قرار دادن تلویزیون در کارتن اصلی

قرار دادن تلویزیون در کارتن بسته بندی اصلی خود

زمانی که تلویزیون را خریدید بسته بندی‌ آن را نگهداری نمایید.

زمانی که یک تلویزیون جدید را خریداری می‌کنید،‌ ایده‌ی خوبی است که تمام کارتن های بسته بندی‌ آن را نگه دارید تا در صورت اسباب کشی های آینده از آنها استفاده نمایید. بسته بندی یک تلویزیون به طور اختصاصی برای حفاظت از آن ساخته شده است، بنابراین استفاده از بسته بندی اصلی راحت ترین و موثر ترین راه برای محافظت از آن در هنگام اسباب کشی می‌باشد.

بالشتک‌های محافظ را در اطراف تلویزیون قرار دهید.

تمام متعلقات محافظتی درون جعبه را خارج نمایید و آنها را دوباره در اطراف تلویزیون خود قرار دهید. از آنجایی که بسته بندی به صورت اختصاصی برای تلویزیون شما ساخته شده است، باید بدون مشکل در جای خود قرار گیرد.

تلویزیون را درون جعبه قرار دهید.

تلویزیون را به درون جعبه بسرانید و مطمئن شوید به درستی در جای خود قرار گرفته است. اگر اینگونه باشد، نباید زمانی که جعبه بسته است تلویزیون خیلی تکان بخورد. وقتی جعبه بسته شد آن را با چسب محکم کنید.

پیچیدن تلویزیون در مواد مخصوص بسته بندی

جمع‌ آوری مواد نرم مخصوص پیچیدن.

به جمع آوری مواد نرم مختلف مخصوص پیچیدن بچردازید تا برای محافظت از تلویزیون استفاده نمایید. این مواد می‌تواند شامل ملحفه،‌ روزنامه و نایلون حباب‌دار باشد.

مواد مخصوص بسته بندی

تمام تلویزیون را در بالشتک‌های محافظ بپوشانید.

تلویزیون را در مواد بسته بندی که یافته اید بپیچید و زمانی که تمام آن پوشانده شد به چسب آن را محکم نمایید. پیچیدن تمام تلویزیون پیش از چسب زدن تضمین می‌کند که چسب‌ها با تلویزیون برخورد ندارند زیرا این برخورد می‌تواند باعث آسیب به صفحه شود.

پیچیدن تلویزیون با مواد نرم بسته بندی

محافظ مستحکم تر را بر روی صفحه‌ی نمایش تلویزیون قرار دهید.

زمانی که نمای تلویزیون را با بالشتک‌های محافظی ایمن کردید، ایده‌ی خوبی خواهد بود که لایه‌ی محافظتی مستحکم‌تری را بر روی آنها قرار دهید. از یک کارتن و یا تخته‌ی چندلای نازک استفاده نمایید. نمای جلوی تلویزیون را به تمامی اندازه بگیرید. سپس کارتن را به اندازه‌ی آن برش بزنید و به وسیله‌ی چسب زدن به طور کامل، آن را به تلویزیون بچسبانید.

قرار دادن محافظ مستحکم بر روی صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون را با احتیاط منتقل نمایید.

اگر تلویزیون‌تان را درون یک جعبه امن قرار نداده اید، باید در هنگام جابجا کردن آن مراقب باشید. مطمئن شوید که در جایی کاملا محافظت شده درون کامیون اسباب‌کشی تان قرار گرفته باشد برای مثال در کنار یک تشک و یه دیگر سطوح نرم. ممکن است بخواهید که تلویزیون را در ماشین خود جابجا نمایید. قرار دادن آن در صندلی عقب ماشین، تضمین می‌کند که تلویزیون به سلامت به مقصد خواهد رسید.

حمل تلویزیون با احتیاط

برای اطلاع از سایر آموزش ها و خدمات به بسته بندی وسایل و اثاثیه منزل مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *