حمل تخصصی پیانو در تهران

حمل و جابجایی پیانو نیازمند زمینه سازی و تلاش است. پیانو ها سنگین هستند و انتهای آنها نسبت به خراش، شکستگی و ضربه بسیار آسیب پذیر است. حتی یک پیانوی کوچک دیواری، وزنی بیش از 150 کیلوگرم دارد. پیانو های رویال براحتی می توانند وزنی حدود 450 کیلوگرم داشته باشند و پیانوهای دیواری بزرگتر که سر سنگین و ته سبک هستند، متزلزل اند و به مراتب حرکت دادنشان هم دشوارتر خواهد بود. نکات زیر را در نظر داشته باشید تا هر پیانویی را به طور امن و کار آمد جابجا و منتقل نمایید.

چنانچه نیاز به خدمات تخصصی داشتید با باربری سلام بار تماس بگیرید.

حمل یک پیانو کوچک دیواری

پیانو خود را بشناسید

حمل پیانو

پیانو کوچک دیواری، نوعی از پیانو است که بطور معمول  در خانه ها دیده می شود. تولید آن از 1930 تا اواخر قرن بیستم ادامه داشته است. اندازه ی جمع و جور این پیانو به دلیل مهندسی عالی در ساز و کار کلیدهای داخلی آن، بدست آمده است. پیانو های کوچک دیواری خیلی بلند نیستند، بلندترین آنها ارتفاعی حدود 90 سانتی متر و طولی به اندازه ی 150 سانتی متر دارد، چیزی به اندازه ی بقیه پیانوهای دیواری دیگر.

مسیرتان را مشخص کنید

اندازه گیری در ها

مسیر شروع و پایان حرکت پیانو را، پیش از حرکت دادن آن مشخص کنید و شخصی که قرار است به شما کمک کند را از مسیر حرکت مطلع سازید.

پیانو را آماده کنید

بسته بندی پیانو

سرپوش پیانو و کیبورد ( صفحه کلید) را اگر یکی هستند قفل کنید. پیانو را در روکش ضخیم و یا  روکش مخصوص اسباب کشی بپیچید و از نوار بسته بندی به منظور حفظ روکش دور پیانو استفاده کنید. این کار از خراش روی انتها و گوشه ها جلوگیری می کند.

پیانو را حمل کنید

حمل پیانو

فرم کوتاه این پیانو، حرکت آن را نسبتا آسان کرده است. هرچقدر که گمان می کنید نیاز است کمک بگیرید. افرادی را بگمارید تا همزمان یکی از گوشه های مختلف پیانو را بلند کنند. مطمئن شوید که هر فرد، پیانو را بطور محکم از پایین بدنه ی آن بلند می کند. در قدم های کوچک برنامه ریزی شده، پیانو را تا مقصد حرکت دهید.

جابجایی و حمل یک پیانو دیواری بزرگ

پیانوی خود را بشناسید

پیانو بزرگ

امروزه پیانوی دیواری، یکی از رایج ترین پیانوها محسوب می شود. پهنای این پیانو معمولا 147.3 سانتی متر اما برخلاف  تفاوت هایشان، پیانوی دیواری و پیانوی استودیو دیواری کوچکتر هر دو به روش مشابه حمل می شوند.

مسیر حمل را مشخص کنید

مسیر حمل

ابتدا مسیری را تا مکان برجای گذاشتن پیانو، مشخص کنید و همه ی ورودی ها را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که پیانو از آنها رد می شود.

پیانو را آماده کنید

آماده کردن پیانو بزرگ برای حمل

برخلاف پیانوی کوچک(اسپینت)، مدل های بزرگ دیواری بسیار(سر سنگین و ته سبک) و غول پیکر هستند و باید برای حرک، آنها را روی چرخ دستی حمل کرد. بعد از اینکه پیانو را قفل کرده و در داخل روکش و نوار پیچیدید، چرخ دستی را به سمت یکی از انتها های پیانو حرکت دهید و به کمک افراد دیگر، به  آرامی آن را به چرخ دستی تکیه دهید.

پیانو را حرکت دهید

حمل پیانو بزرگ

همانطور که نیروی کمکی شما، برطبق مرکز ثقل از پیانو محافظت می کنند، به آرامی آن را با چرخ دستی به سمت مقصد ببرید.

حمل پیانو رویال

پیانوی خود را بشناسید

حمل پیانو رویال

پیانوی رویال دراز و کوتاه است که کیفیت صدایش نسبت به پیانوی دیواری تقویت شده است اما  همین باعث شده است که فضای بیشتری از زمین را اشغال کند. به این علت پیانوهای رویال به ندرت در خانه ها دیده می شوند.

مسیرتان را مشخص کنید

مسیر حمل پیانو رویال

مثل همیشه، اولین مراحل برای اینکه یک پیانوی رویال را با موفقیت به مقصد برسانید، تمیز کردن مسیر و اندازه گرفتن ورودی هاست.

پیانو را آماده کنید

بسته بندی و آماده سازی پیانو رویال

اینجا زمانی است که حرکت دادن پیانو رویال بسیار پیچیده تر از پیانو دیواری می شود. امن ترین روش برای حرکت دادن یک پیانو رویال (روشی که متخصصین از آن استفاده می کنند) قرار دادن آن بر روی تخته ی چرخ دار است. هرچقدر که امکان دارد از افراد کمک بگیرید، بدنه ی  پیانو را بلند کرده، پیچ های آن را باز کنید و پایه ها را از پیانو جدا کنید. با ملایمت پیانو را پایین بگذارید و پایه ها را هم روی پوششی قرار دهید. سپس با کمک گروه خود، بدنه و پایه های پیانو را با روکش و نوار بسته بندی کنید.

پیانو را حرکت دهید

حرکت دادن پیانو رویال

بادقت پیانو و همچنین صفحه کلید آن را هم زمان از زمین بلند کنید. وقتی که پیانو روی تخته چرخدار تثبیت شد، می توانید آن را به آرامی، با هل دادن از عقب و کشیدن از جلو حرکت دهید. بقیه ی افراد باید در طرف دیگر پیانو بایستند تا آن را در هنگام دست اندازها و تلو تلو خوردن بالا نگه دارند.

نکته هایی برای حمل پیانو از یک آپارتمان یا ساختمان چند طبقه

از متخصص کمک بخواهید

نیرو متخصص حمل پیانو

با اختلاف زیاد، امن ترین و مطمئن ترین روش برای بالا یا پایین بردن پیانو از پلکان، استخدام کردن افرادی است که در حمل آن تخصص دارند. سایز بزرگ پیانو، وزن باورنکردنی و مرکز ثقل نامشخص، حرکت دادن آن را در فضای افقی، برای کسانی که در آن تخصصی ندارند، خطرناک می کند.

از هر ابزاری که می توانید استفاده کنید

ابزار حمل

به یک فروشگاه ابزار اجاره ای بروید و با یک فروشنده ی وارد بکار درباره ی سایز و وزن پیانوی خود صحبت کنید تا به شما در انتخاب بهترین ابزار برای حرکت آن کمک کند.

درباره ی راه پله اطلاعاتی بدست بیاورید

راه پله

هر اطلاعاتی از قبیل قدمت، طرح  و ترکیب قرارگیری،  در بعضی مواقع راه پله ها نمی توانند بطور همزمان، وزنی به اندازه ی یک پیانوی 300 کیلویی و 4 یا 5 نفر که آن را حمل می کنند را، تحمل کنند.  بهتر است که خطر خسارات جدی وارده به اموال و آسیب های ممکن را پیش بینی کنید.

از انتهای کوتاه پیانو محافظت کنید

محافظت از پیانو

اگر به هر دلیلی، برای بردن  پیانوی خود به بالا یا پایین یک ساختمان از افراد متخصص استفاده نکردید، یادتان باشد که قسمت انتهایی پایین پیانو در بالا بردن از پلکان، وزنی بیشتر از کل پیانو دارد، در مقایسه با مواقعی که بر زمین صاف حرکت داده می شود.

به آرامی حرکت کنید

حرکت آرام پیانو

حتی آرام تر از مواقعی که بر روی سطح صاف حرکت می کنید. وقتی که پیانو را از پلکان بالا می برید، استراحت های مداوم به منظور تجدید قوا دوباره و نفس تازه کردن بسیار ضروری و حیاتی است. در هر قدم جدید دست از کار بکشید، به آرامی پیانو را زمین بگذارید، جای گرفتن دست خود را یک بار دیگر تنظیم کنید و دوباره پیانو را برای حرکت بعدی بلند کنید. وقتی که آرام و اصولی حرکت می کنید، شما مطمعن هستید که جای دست شما محکم است و تکان نمی خورد و همچنین خطر آسیب را به حداقل می رسانید.

پیانو را در پاگرد طبقات به دقت حمل کنید

عبور پیانو از پاگرد

در هر طبقه، این امکان وجود دارد برای عبور پیانو از پاگرد مجبور به سر و ته کردن آن شوید و یا به گونه ای دیگر آن را با دست بچرخانید. برای اینکار می توانید از افراد قوی و دارای تعادل خوب استفاده کنید. مطمئن شوید که هر فرد فضای کافی دارد و محکم بر روی دو پای خود ایستاده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *